Від чого залежить швидкість і чому час скачування файлів не відповідає ширині каналу, зазначеної в тарифному плані?

У тарифному плані вказується швидкість, з якою абонент підключений до провайдера і швидкість всередині локальної мережі. На швидкість скачування впливають безліч факторів, такі як:

1. Умови тарифного плану, яким Ви користуєтесь.

2. Завантаження каналу до сервера, з якого Ви завантажуєте файл.

3. Завантаження самого сервера, з якого Ви завантажуєте файл.

4. Обмеження по швидкості, накладені адміністрацією сервера.

5. Протокол, який використовується для передачі даних.

6. Апаратне забезпечення комп’ютера – тактова частота процесора, обсяг оперативної пам’яті, продуктивність жорсткого диска і т.д.

7. Програмне забезпечення комп’ютера – продуктивність додатків, що використовують у своїй роботі інтернет-ресурси. Важливий ще й фактор наявності або відсутності на ПК шкідливих програм (вірусів, троянів, хробаків).

8. Обрана схема підключення. Якщо використовується бездротове обладнання, то при оцінці швидкості потрібно враховувати специфіку його роботи. Найважливіший момент – це відмінності в маркуванні обладнання і реальної швидкості, з якою через нього буде проводитися скачування. У більшості випадків в характеристиках пристрою вказується швидкість радіоканалу, а не максимально можлива швидкість скачування. Максимальна швидкість закачування через безпровідну точку доступу або роутер в ідеальних умовах становить приблизно в 2 рази менше значення, ніж швидкість радіоканалу. Тобто, купуючи точку доступу до специфікації, наприклад, 802.11g (швидкість радіоканалу 54Mb / s), можна розраховувати в кращому випадку на приблизно 25 Mb / s всередині локальної мережі (наприклад, при використанні внутрішніх ресурсів, або при обміні даними між двома комп’ютерами в одній квартирі).

Звертаємо увагу на недостовірність відомостей, що відображаються в результатах будь-яких онлайн-тестів швидкості каналу. Результати цих перевірок залежать від величезної кількості чинників, мають дуже мало спільного з Вашої реальною швидкістю і практично завжди відображають в результаті дані з найсильнішою похибкою. Також необхідно пам’ятати, що географічна віддаленість сервера, з яким проводиться обмін даними в процесі тесту, негативно впливає на результати тестування. Наприклад, сервер в Києві завжди покаже кращі значення, ніж сервер у Вашингтоні.

Для перевірки швидкісних характеристик Вашого підключення ми рекомендуємо закачувати файли, розташовані на ресурсах зони UA-IX в кілька потоків одночасно. Для закачування Ви можете використовувати FTP-клієнт, браузер, менеджер закачувань, або торрент-клієнт. Також важливо пам’ятати про те, що точне значення ви зможете отримати тільки склавши разом показники швидкості з усіх програм які одночасно використовують інтернет-канал.

За якийсь час я зможу скачати фільм?

Нижче наведено теоретичний розрахунок часу скачування певного обсягу файлу на різних швидкостях:

1,4 ГБ (фільм звичайної якості) = 25 Мбіт / с – 7,3 хв, 50 Мбіт / с – 4 хв;

4,5 ГБ (фільм гарної якості) = 25 Мбіт / с – 24 хв, 50 Мбіт / с – 12 хв;

25 ГБ (фільм з високою роздільною здатністю) = 25 Мбіт / с – 2,17 год. 50 Мбіт / с – 1 година

Яким чином я можу знайти в інтернеті потрібну мені інформацію?

Ви можете скористатися так званими «пошуковими системами» – спеціалізованими сайтами, які проводять пошук і відбір сайтів в інтернет по введеним вами ключовими словами в спеціальне поле – «рядок пошуку». Для того, щоб скористатися таким пошукачем, можна ввести в адресний рядок вашого інтернет-оглядача (Opera, Firefox, Chrome, Internet Explorer) одну з адрес:

google.com.ua

duckduckgo.com

Існує ще безліч інших пошукових сервісів, які Ви можете використовувати виходячи з власного досвіду і переваг.

Якими програмами я можу скористатися для перевірки роботоспроможності інтернету?

Для операційних систем Windows ми радимо використовувати ping і tracert.

1. ping – (Packet InterNet Groper / відправник пакетів Internet) – програма, яка використовується для перевірки доступності адресата шляхом передачі йому спеціального сигналу (ICMP echo request – запит відгуку ICMP) і очікування відповіді. Вона дозволяє визначити тимчасові затримки на маршруті і частоту втрати пакетів, тобто побічно визначити завантаженість каналів передачі даних, а також перевірити наявність певного ресурсу взагалі.

Приклад: ping inttel.dn.ua

2. tracert – це програма, призначена для визначення маршрутів прямування даних в мережах TCP / IP. Tracert заснована на протоколі ICMP. Здійснює відправку даних вказаному вузлу мережі, при цьому відображаються відомості про проміжні маршрутизатори, через які пройшли дані. Дозволяє побічно визначити на якій ділянці виникають неполадки.

Приклад: tracert i.ua

Обидві утиліти рекомендуємо запускати з вікна командного рядка. Для того, щоб викликати командний рядок (чорне вікно з миготливим білим курсором) потрібно зайти в меню «Пуск», вибрати пункт «Виконати». Потім перемкнути розкладку клавіатури на «США», надрукувати команду «cmd» і натиснути на кнопку «OK»

Що таке «реальна IP-адреса» і навіщо він потрібен?

Якщо Ви користуєтеся будь-якими зовнішніми торрент-трекером, то реальна адреса може знадобитися для надання позитивного впливу на швидкість підвищення Вашого рейтингу. Якщо ви бажаєте в будь-який час мати доступ до Вашого комп’ютера, документів та інших даних які зберігаються на ньому, або якщо у Вас вдома функціонує, наприклад, ftp-сервер (чи якийсь інший сервіс) і Ви маєте бажання надати доступ до нього з усього світу, то Вам також знадобиться реальний IP.

На випадок, якщо Ви забажаєте замовити послугу «реальний IP», ми пропонуємо кілька рекомендацій, виконання яких дозволить Вам забезпечити більш надійний захист Вашого комп’ютера (ці поради стосуються ПК, що працюють під керуванням операційних систем Windows).

1. Встановіть і правильно налаштуйте програму-брандмауер. Наприклад, можна скористатися Agnitum Outpost Firewall або COMODO Firewall.

2. Встановіть і налаштуйте антивірусне програмне забезпечення, наприклад, Dr.Web або NOD32 v4, і регулярно оновлюйте базу вірусів.

3. Регулярно встановлюйте нові функції та пакети виправлень, що розміщуються на сайті www.microsoft.com.

4. Не запускайте на виконання програми, які не перевірено антивірусом, та виконувані файли-вкладення з листів електронної пошти, навіть якшо ці файли були отримані з відомих вам адрес.

Що таке firewall і для чого він потрібен?

Firewall (брандмауер, мережевий екран) – це програмно-апаратний комплекс, який дозволяє забезпечувати безпеку при роботі ПК в мережі і вживає заходів щодо запобігання хакерських атак, захищає від шкідливих програм, спаму і т.д. Фаєрвол може використовуватися для блокування реклами (банерів, рекламних скриптів, спливаючих вікон), контролювати вхідний і вихідний трафік і т.д. Прикладом брандмауера може служити Agnitum Outpost Firewall або COMODO Firewall.